Vítejte na stránkách Plzeňských žen!

Jsme dvě, Karolína a Eliška, aneb KK a JAm, a jsme členkami jednoho obávaného gangu.
Naše zbraně jsou podpatky, slunečníky a sladké barvy.
Jsme lolity. Jsme z Plzně.
Jsme studentky výtvarky na Pedagogické fakultě ZČU.

A tyhle stránky jsou naší semestrální prací na předmět KVK/MAV.
mašla

KK

2. dubna 2011 v 23:31 | KK |  KK
Skoro-PLZEŇSKÁ (Stříbrská, dojíždějící) žena Karolína, která nemá ráda přezdívky a tak si říká prostě KK. Čti Kej Kej.Studuješ\pracuješ?
Studuju, však toto je i moje seminárka! :D A protože se ráda chlubím, vezte, že jsem (zatím) jediná diplomovaná plzeňská žena :D
A pracuju taky. Jako model na Údu... jak se u nás familiérně říká ÚUD, ústavu umění a designu.

Jak jsi se dostala k tomuto stylu oblékání?
to bude vyčerpávající odpověď. PŘINESTE SI POPCORN! :)


Úplně první vlaštovkou byla Lolita od Nabokova, kterou jsem četla asi v patnácti. Fascinace nymfičkami mě vedly k nošení copánků, mašlí, pokolenek a balerínek, nemluvě o fóbii z každých dalších narozenin :). Chtěla jsem být nymfička!
Další vlaštovkou byla Gothic móda- ta se mi prostě líbila, nějaký čas jsem ji nosila, ale nedokázala jsem být goth na "plný úvazek". Nedokázala jsem totiž být bez růžové :)
Lolita móda tyhle dvě věci dokonale spojuje. Poznala jsem ji na VŠ v prváku, když jsem se skamarádila s Veneou. Nejdřív mi to přišlo strašně extrémní a divné a říkala jsem si "nebudu to nosit, budu se jen dívat" ale brzy mě to ovládlo. Mezi lolity jsem oficiálně vstoupila na srazu v zoologické zahradě v červnu 2008 :)

Dává ti lolita něco víc? Něco co bys nazvala "přidanou hodnotou"?
To základní, co mi dala, jsou dobré kamarádky, spousta nových lidí. Svým způsobem nebýt lolitou, nepotkala bych ani svého chéri :) Takže tou přidanou, sekundární hodnotou bych spíš nazvala ty krásné hadříky. Že si nosím něco, v čem se cítím krásně. V čem můžu být princezna.

Existuje nějaký citát, motto nebo heslo kterým se v životě řídíš?
Viva la vita! (Ať žije život!) Cítím se totiž úžasně, když si uvědomím, že ŽIJU. EXISTUJU, JSEM. To je můj hnací motor...užít si to tady, dokud tu jsem.

Tvá oblíbená osobnost, kniha, film, hudba?
SPOILER: Přijde další vyčerpávající odpověď :)
Tak osobnosti: Andy Warhol, Woody Allen, Quentin Tarantino, Helena Bonham Carter + Tim Burton, Christina Ricci....
a hlavně hlavně hlavně geniální, jedinečný a nenahraditelný..... ERIC CARTMAN! :)

Knihy: čtu hodně, leccos a na mém TOP 5 žebříčku je PLECHOVÝ BUBÍNEK, LOLITA, FANTOM OPERY, MYŠI NATÁLIE MOOSHABROVÉ, 1984 a RŮŽE PRO ALGERNON. Mám ráda magický realismus a postmodernismus, nepohrdnu klasickým sci-fi nebo utopií.

Filmy: miluju filmy...hodně filmů..! Hlavně ty od Tarantina (Kill Bill, Pulp Fiction ♥), Roberta Rodrigueze (Machette, Planet Terror), Tima Burtona (Mrtvá nevěsta, Velká ryba♥), pak mám ráda (opět) Lolitu od Adriana Lynea, Repo-genetickou operu, Osívcení, Rosemary má děťátko, Sirotčinec, Černou Labuť... je toho fakt hodně!
A jsem hororový fanoušek - zkonzumuju každý horor, dobrý i béčkový:)

Hudba: Vyrostla jsem na hardrocku a metalu, ale teď jedu spíš folk a indies. Mám ráda Leonarda Cohena, Simona a Garfunkela, Dresden Dolls, Björk, Pospíšila, Marsyas, Mišíka, Velvet Underground, Doors... Taky muzikály jako Fantom Opery, Repo nebo Sweeney Todd. A dodnes si ráda poslechnu Kiss, Marilyna Mansona a Rammsteiny. Záleží prostě na náladě.

FOTKY:
(ano, KK se ráda oblíká i "za pána" :)) 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama