Vítejte na stránkách Plzeňských žen!

Jsme dvě, Karolína a Eliška, aneb KK a JAm, a jsme členkami jednoho obávaného gangu.
Naše zbraně jsou podpatky, slunečníky a sladké barvy.
Jsme lolity. Jsme z Plzně.
Jsme studentky výtvarky na Pedagogické fakultě ZČU.

A tyhle stránky jsou naší semestrální prací na předmět KVK/MAV.
mašla

Květen 2011

Harajuku piknic 14.5.2011

24. května 2011 v 9:39 | JAm |  VELKÉ SRAZY
Dobrého dne vám přeji.
Konečně jsem se odhodlala napsat report z velkého Harajuku pikniku, který se konal v Praze minulý víkend a pořádala ho naše plzeňská žena Haru.
Image heavy!!!!

Outfity plzeňských žen - z plzeňských ulic

23. května 2011 v 1:34 | JAm, KK |  Fotky ze srazů
Před sletem si často píšeme smsky typu "vzalas foťák"? "Ne" "sakra, dneska vypadám dobře.."
Když ovšem foťák máme, zaznamenáváme svoje outfity a potom je posíláme na LOOKBOOK nebo LOLITOU KAŽDÝ DEN.
Všechny následující fotografie jsou pořízené přímo v ulicích Plzně nebo v koridorech plzeňských obchoďáků.

Fairy Kei event

23. května 2011 v 0:43 | KK |  Fotky ze srazů
Jeden z našich pravidelných sletů jsme se rozhodly věnovat jinému druhu japonské módy, než je lolita. Je to styl Fairy kei, propagovaný hlavně zančkou Spank nebo 6% Doki doki. Jak nám to slušelo, vidíte zde na našich lookbookových montážích.

HaruKKVeniHosté a přátelé

23. května 2011 v 0:13
Aneb koho kromě nás zde můžete vidět či o kom zde můžete číst...

Druhy lolity

22. května 2011 v 23:38
Někdy potkáte lolitky připomínající porcelánové panenky z osmnáctého století, jindy vám můžou připomínat chodící radioaktivní koláček a jindy se zase řeknete, že "ta holka jde z černé mše". Některé lolitky dokonce nemají sukně, ale kalhoty.
Proto je zde tento článek, který vám pomůže se trochu zorientovat v druhách a stylemch lolita módy. Na ilustračních fotkách jsme přímo my, Plzeňské ženy! Tedy většinou, všechny styly jsme si přece jen zcela neochočily

PRAHA - lordíkovský sraz

20. května 2011 v 14:47 VELKÉ SRAZY
Tenhle sraz měl dresscode zaměřený na pánské styly... občas prostě nechceme být tak úplně panenky a je to takový trochu hec... kdo bude vypadat jako sexy pán z anime a kdo vypadá bez spodničky, jako by nebyl ve své kůži :) Pár dam ale na srazu přece jen bylo.
Plzeňská návštěvnost: Jam, Veni, KK, (Rouwi)

PLZEŇ - Sweet sraz

20. května 2011 v 14:33 | KK |  VELKÉ SRAZY
U tohoto srazu nemohu moc reportážovat, protože jsem na něm sama nebyla. Byl ale v Plzni, tak sem patří. Dresscodem byla tentokrát jenom sweet lolita, a moc lidí se tedy bohužel nezúčastnilo. Ale měli jsme tady návštěvu až z Ostravy, Tenshi. A taky je to po dlouhé době velký sraz, na kterém byla i Haru (se kterou jsme se vídaly spíše jen na soukromých sletech - na lolita srazy začala jezdit teprve nedávno) Holky byly na sushi, které se tady v Plzni jmenuje SHusi. Asi nářečí... :)

Sraz na Dobříšském zámku

20. května 2011 v 14:22 | KK |  VELKÉ SRAZY
Sraz z dubna 2010 na Dobříšském zámku. Účastnily se pouze dvě "právoplatně" Plzeňské lolitky, KK a Veni. Rouwi už je Pražačka:) Po prohlídce zámku a jeho zahrad (počasí moc pěkné nebylo) jsme se najedly v tamní zámecké restauraci a vyrazily do Prahy vstříc afterparty v jedné hospůdce.

PRAHA- září 2009

20. května 2011 v 13:42 | KK |  VELKÉ SRAZY
Tenhle sraz si Taurwen a Maxé pořádaly k narozeninám. Z Plzně jsem na něj dojela já- KK, Veni a Clover. Rouwi už tou dobou bydlela v Praze. Na programu byla procházka podzimní Prahou, Valdštejnské zahrady, nějaký ten oběd a večer čajovna.

VÁNOČNÍ SRAZ 2009

20. května 2011 v 13:34 | KK |  VELKÉ SRAZY
Naše kamarádka Ketmara pořáda každoročně v Praze Vánoční sraz. Ten v roce 2009 byl koncem listopadu, ale na vánoční atmosféře to ani moc neubralo. A bylo tam ohromné množství lidí. Dá se říci že se tento sraz stal nejprestižnějším a nejlidnatějším pravidelným srazem.
Z plzeňských tváří zde můžete vidět: Veni, KK, Rouwi-té doby už pražskou, Clover, JAm a Wel.
Fotky dělal Patrik.

PLZEŇ - Ita sraz

20. května 2011 v 13:05 | KK |  VELKÉ SRAZY
Pokud budete mít u následujících fotografií pocit, že nám to moc nesluší, vězte, že šlo o záměr. Náš slovníček pojmů vysvětluje, co znamená slovíčko "Ita", tak pokud jste to zapomněli, zalistujte to znovu, prosím. Vypadá to nějak takhle. A proč to bylo schválně? Asi natruc. Mě osobně to moc bavilo a měli jsme tady návštěvu z dalekého Brna. V té době komunitou otřásaly stížnosti ohledně toho, že české lolitky nejsou stylové, nechovají se jako miloučké panenky, pijou, kouří a občas si zanadávají. Holky v Brně reagovaly pohotově tím, že se začaly fotit u odpadkových košů a s láhvemi tvrdého, a náš sraz v duchu nevkusných oblečků byl jen logickým vyústěním této "rebélie".
Proběhlo obligátní focení na náměstí, pak jsme z horka naskákaly do fontány v Sadech a nakonec jsme si načepovaly pár pivek v PUBu.


PLZEŇ - Sraz na zámku Kozel

20. května 2011 v 12:41 | KK |  VELKÉ SRAZY
Květen 2009 a další sraz, kteý pořádala Veni.
Měli jsme tu jednu raritku - Rouwina tehdejšího přítele Teaze jakožto Brolitu (Brolita = muž oblékající se do ženských šatů v lolita stylu)
A kdo byl přítomen? Z plzeňských Veni, KK, Clover a Rouwi+muž a svou návštěvou nás poctili ještě Myra s Alfredem a Taurwen.

PLZEŇ - Decora srazy

20. května 2011 v 11:30 | KK |  VELKÉ SRAZY
Protože jsme zpočátku našeho lolitkování taky tak na půl úvazku decorkovaly (odkaz, co je to decora móda: http://harajuku.blog.cz/0706/informace ), hned druhý sraz, který Plzeň zažila, byl Decoře věnován.
A bohužel si už ani přesně nepamatuji, co jsme tam dělaly.. :)
Účastnily se: Venea, KK, Haru, Rouwi a seznámily jsme se s Clover!
A opět nás navštívilo pár lidí mimoplzeňských...

PLZEŇ 21.6.2008

20. května 2011 v 11:17 VELKÉ SRAZY
Tohoto letního dne ve zkouškovém období prváku (Karolínina a Venina prváku na KVK) se konal náš první lolita sraz, který kdy Plzeň zažila. Šlo se do zoologické zahrady.
Zformovalo se jádro plzeňských žen, totiž, vzájemně jsme se tam poznaly. Byly tam Venea (pořadatelka), Haru, KK a Rouwi. Fotografa nám dělal spolužák z KVK Jára Mašek.
Z Prahy a odjinud k nám dojeli Taurwen a Maxé, Kaizoku a Tass.
Doporučuji naše outfity zatím příliš nehodnotit...začátky jsou začátky. Na naši obranu dodávám, že bylo strašné, strašné horko a občas je to na nás vidět :)